Home / Kryesoret / VMRO: Jemi borxhlinj ndaj atyre që u sakrifikuan në Lagjen e Trimave

VMRO: Jemi borxhlinj ndaj atyre që u sakrifikuan në Lagjen e Trimave

Në dy vjetorin e përleshjes së armatosur në Lagjen e Trimave në Kumanovë VMRO-DPMNE përmes një komunikate ka nderuar 8 të vrarët e forcave policore të cilët mbetën të vdekur gjatë aksionit.

Nga VMRO-ja thonë se janë borxhlinj ndaj guximit dhe sakrificës të tyre, duke akuzuar Zoran Zaevin dhe Oliver Spasovskin të cilët do të mbeten gjithmonë në mesin e atyre që i kthyen shpinën popullit të tyre.

Gjithashtu lexo

Përmes Serbisë po zbatohet një skenar për destabilizimin e Ballkanit, ja kush alarmon

Lidhja Demokrate e Maqedonisë (LD) nëpërmjet një kumtese vlerëson se tërheqja e personalit të ambasadës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *