Home / Kryesoret / VMRO: Kur LSDM-ja është në pushtet, numri i papunësisë vazhdimisht rritet

VMRO: Kur LSDM-ja është në pushtet, numri i papunësisë vazhdimisht rritet

OBRM-PDUKM-ja përmes një kumtese deri tek mediat, thekson se ata përmes masave të ndryshme kanë zvogëluar papunësinë në vend, ndërsa sipas tyre, LSDM-ja mendon vetëm për bllokim të projekteve të filluara.

 

“OBRM-PDUKM-ja është parti e cila çdo ditë kujdeset për nevojat e qytetarëve në Maqedoni dhe punon që të përmirësohet standardi, ndërsa dëshmi për këtë janë masat me numër të madh dhe reformat që kemi realizuar”, thonë në OBRM-PDUKM.

Sipas tyre, statistikat tregojnë se kur LSDM-ja është në pushtet numri i papunësisë vazhdimisht rritet. Ndërsa akuzojnë se LSDM-ja ka penguar vazhdimin e projekteve të filluara prej tyre.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *