Home / Lajme / Maqedoni / Vuçiq: Është turp që në Maqedoni janë dhënë bisedat e përgjuara

Vuçiq: Është turp që në Maqedoni janë dhënë bisedat e përgjuara

Kryetari i sapozgjedhur i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se, është e turpshme që në Maqedoni janë dhënë transkriptet e bisedave të përgjuara të kryetarit të partisë serbe, diplomatit të ambasadës serbe dhe gazetarit nga Beogradi. Sipas Vuçiq nuk është fajtore Maqedonia, por shërbimi i huaj perëndimor, raporton televizioni N1,

 

”Në Serbi bisedat e përgjuara nuk janë publikuar në media gjatë viteve të kaluara, sidomos ato pas vitit 2012. Është e sigurt që ka, në kuadër të ligjit, por jo në media. Shtetet e përgjegjshme sillen në mënyrë të përgjegjshme”, ka thënë Vuçiq ndër të tjera.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *