Home / Lajme / Maqedoni / Xhaferi: Ivanovi tashmë është bindur

Xhaferi: Ivanovi tashmë është bindur

Kryetari i Parlamentit Talat Xhaferi ka theksuar se presidenti Gjorge Ivanov nuk ka hapësirë për vlerësim të normave kushtetuese.

“Unë shpresoj dhe besoj pas gjithë këtyre vlerësimeve apo vizitave, Ivanov është i bindur se ka kryetar Parlamenti dhe janë ndarë kompetencat parlamentare në vend të duhur dhe se ai do të reflektojë në këtë drejtim. Shumica parlamentare ka prit 5 muaj dhe nuk e kemi për huti, le të rjedh edhe ai afat 10 ditësh ose i pushon ajo e drejtë dhe vazhdojnë të vlejnë kompetencat e Parlamentit””, ka thënë Xhaferi.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *