Home / Kryesoret / Xhaferi takon 16 ambasadorë të shteteve të BE-së, do të takojë edhe mediat

Xhaferi takon 16 ambasadorë të shteteve të BE-së, do të takojë edhe mediat

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, ka takim me 16 ambasadorë të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian në Kuvend,

Në takim erdhën ambasadorët e Austrisë, Bullgarisë, Kroacisë, Çekisë, Francës, Gjermanisë, Greqisë, Italisë, Holandës, Polonisë, Rumanisë, Sllovakisë, Sllovenisë, Spanjës, Suedisë dhe Mbretërisë së Bashkuar.

Për pasdite është paraparë një takim i kryetarit Xhaferi me përfaqësues të mediave ku pritet të shkëmbehen mendime për gjendjen e tanishme në Maqedoni.

Gjithashtu lexo

Mot me diell me erë të dobët deri në mesatare

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *