Home / Lajme / Maqedoni / Xhaferi takon ambasadorët Lisjen dhe Winton

Xhaferi takon ambasadorët Lisjen dhe Winton

Kryetari i Kuvendit të Maqedonis, Talat Xhaferi, vazhdon me takimet e tija të rëndësishme pas votimit si kryekuvendar,

 

Siç informojnë nga Zyra për informim e Kuvendit, Xhaferi do të realizojë takim me ambasadorin e Kinës, Lis Lisjen. Një takim tjetër i Xhaferi do të realizohet me përfaqësuesen e përhershme të UNDP-së në Maqedoni, Luisa Winton.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *