Home / Kryesoret / Zaev – Baily: Ja porosia

Zaev – Baily: Ja porosia

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev ka pritur sot në takim ambasadorin e SHBA-ve në Maqedoni, Jess Baily me të cilin kanë folur për gjendjen politike në Maqedoni dhe sfidat për të ardhmen.
”Shumica parlamentare veçse ka krijuar kushte për të respektuar Rregulloren e Kuvendit dhe për të njoftuar kryetarin e shtetit Gjorge Ivanov për shumicën e re parlamentare dhe se e njejta duhet të bëjë qeverinë e re të vendit. Presim që Ivanov të përmbush detyrat kushtetuese dhe të jep mandatin. Qeveria e re reformuese do të ofrojë reforma për të gjithë qytetarët, pa dallime në dallime politike, etnike ose çfarëdo dallime tjera. E ardhmja e vendit është në NATO dhe në BE” tha Zaev sot pas takimit më Jess Baily.

Gjithashtu lexo

Mot me diell me erë të dobët deri në mesatare

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *