Home / Lajme / Maqedoni / Zaev dorëzon padi për zyrtarë të qeverisë Gruevski

Zaev dorëzon padi për zyrtarë të qeverisë Gruevski

mMandatari Zoran Zaev sot ka dëshmuar para Prokurorisë për krim të organizuar dhe korrupsion.

Ai është ftuar pas kallëzimit të dorëzuar penal nga LSDM për përplasje interesash tek kryeministri teknik, Emil Dimitriev dhe ministrat Nikola Todorov, Nikola Popovski dhe Elizabeta Kançevska Milevska.

Ndryshe edhe pse ishin të zgjedhur për deputetë në zgjedhjet e fundit, ata paraqiteshin në rolin e ministrave të shëndetësisë, për punë të jashtme dhe kulturë, për çka LSDM pohonte se nuk mund të kryhen dy funksione në të njëjtën kohë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *