Home / Lajme / Maqedoni / Zaev ftohet të përfaqësojë Maqedoninë në takimin BE – Ballkani Perëndimor

Zaev ftohet të përfaqësojë Maqedoninë në takimin BE – Ballkani Perëndimor

Komisioni Evropian (KE) është duke përgatitur një takim ndërmjet BE-së dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor, ku të futar do të jenë kryeministrat e vendeve të rajonit,

 

Në lidhje me këtë, agjencia e lajmeve AIM bën të ditur se zyrtarja e lartë për politikë të jashtme dhe siguri, Federica Mogherini, e ka ftuar Zoran Zaevin që ta përfaqësojë Maqedoninë në këtë takim.

Ftesa për Zaevin është dërguar si ”i caktuar për kryeministër”. Qëllimi i takimit është që të diskutohet për gjendjen në rajon në lidhje me ngjarjet e fundit, si edhe për të ardhmen e përbashkët të vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *