Home / Kryesoret / Zaev: Qeveria e re do ta heqë testimin ekstern dhe do t’i rritë rrogat minimale

Zaev: Qeveria e re do ta heqë testimin ekstern dhe do t’i rritë rrogat minimale

Zoran Zaev, që pritet të zgjidhet kryeministri i ri i Maqedonisë, ka deklaruar se masa e parë pas zgjedhjes së qeverisë së re është shfuqizimi i testimit ekstern dhe rritja e rrogës minimale,

 

Zaev e dha këtë deklaratë pas daljes nga Prokuroria Themelore e Shkupit, ku partia e tij ka dorëzuar padi penale për katër deputetë të OBRM-PDUKM-së, për përplasje interesash, pra të në të njëjtën kohë kanë mbajtur edhe poste ministrore.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *