Home / Lajme / Maqedoni / Zaev: Siguria e qytetarëve është për tu shqetësuar, një pjesë e MPB-së është nën kontrollë të OBRM-PDUKM (Video)

Zaev: Siguria e qytetarëve është për tu shqetësuar, një pjesë e MPB-së është nën kontrollë të OBRM-PDUKM (Video)

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, i ftuar në emisionin Click PLus në TV 21 tha se siguria e qytetarëve është për tu shqetësuar, sepse një pjesë e punonjësve në MPB janë nën kontrollë të OBRM-PDUKM,

Zaev poashtu shtoi se është i gatshëm të shkojë te kryetari i Maqedonisë, Gjorge Ivanov dhe të garantojë unitaritetin e shtetit, qoftë ajo verbalisht apo në formë të shkruar.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *