Home / Lajme / Maqedoni / Zaev zyrtarisht bëri të ditur emrat e ministrave të LSDM-së, Edmond Ademi ministër pa resor

Zaev zyrtarisht bëri të ditur emrat e ministrave të LSDM-së, Edmond Ademi ministër pa resor

Mandatari Zoran Zaev në konferencë për shtyp ka bërë të ditur edhe zyrtarisht ministrat e LSDM-së të cilët do të jenë në Qeverinë e re:
Zyrtarisht kjo është lista e LSDM-së për ministra:
Radmilla Sheqerinska – ministre e Mbrojtjes
Oliver Spasovski – ministër i Punëve të Brendshme
Dragan Tevdovski – ministër i Financave
Nikolla Dimitrov – ministër i Punëve të Jashtme
Renata Deskovska – ministre e Arsimit
Ljupço Nikollovski – ministër i Bujqësisë
Mila Carovska – ministre e Punës dhe Politikës Sociale
Robert Allagjozovski – ministër i Kulturës
Damjan Mançevski – ministër i Shoqërisë Informatike dhe Administratës
Goran Sugarev – ministër i Transportit dhe Lidhjes.
Edmond Ademi- ministër pa resorë
Koço Angjushev- ministër pa resorë

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *