Home / Kryesoret / Zaevit ja si i ishte ofruar para përgjakjes në Kuvend të evakuohet përmes tunelit?!

Zaevit ja si i ishte ofruar para përgjakjes në Kuvend të evakuohet përmes tunelit?!

Liderit të LSDM, Zoran Zaev natën e 27 prillit i ishte ofruar që të evakuohet nga Kuvendi përmes tunelit sekret, para se të shpërthejnë turmat drejt zyrave. Kjo bëhet e ditur nga burime partiake për INA.

Sipas tyre, këtë propozim Zaevit i kanë bërë truprojet e ish-ministrit të brendshëm, Oliver Spasovski, të cilët janë të punësuar në MPB dhe që kishin njohuri për tunelin sekret dhe që mund të shpëtonin.

Por Zaev kishte refuzuar këtë. Deri tani kreu socialdemokrat nuk ka dhënë detaje për natën e tmerrshme të dhunës në Kuvend, kur ai u godit brutalisht nga huliganë dhe pjesëtarë të policisë, të njohur si militantë të partisë së Nikolla Gruevskit.

Gjithashtu lexo

Tym, zjarr e mbeturina në komunat shqiptare, politikanët bëhen gati për fushatë,rinia pa shpresa

Partitë shqiptare në Maqedoni kanë filluar përgatitjen për fushatën e zgjedhjeve lokale të cilat pritet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *