Home / Lajme / Rajon / Zbardhet urdhri: 30 prokurorë në terren për të ndjekur zgjedhjet

Zbardhet urdhri: 30 prokurorë në terren për të ndjekur zgjedhjet

Krijohet struktura e krimeve elektorale ne Prokurorinë e Përgjithshme.

Struktura përfshin 12 Qarqe me 30 prokurorë në të gjithë vendin. Kryeprokurori Llalla ka urdhëruar që ditën e zgjedhjeve e deri në përfundim të procesit elektoral prokurorët të jenë në terren, raporton shqitarja.com

30 prokurorët prej 1 jave janë trajnuar dhe nga prezenca e eksperteve të huaj në Shqipëri. “Zbatoni ligjin për çdo parregullsi gjatë procesit elektoral dhe ditës së votimit”, është shprehur Llalla.  Në trajnimin e prokurorëve për krimet elektorale ka ptur dhe ekspertë të huaj të cilët kanë ndjekur zgjedhjet në Shqipëri ndër vite.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *