Home / Kryesoret / Zbulohet personi që vendosi bombën në Parlamentin e Maqedonisë

Zbulohet personi që vendosi bombën në Parlamentin e Maqedonisë

Policia e Maqedonisë ka zbuluar perosnin që vendosi bombën në hapërsirat e Parlamentit mbrëmjen e  27 prillit, kur u sulmuan deputetët e shumicës parlamentare,

Bëhet fjalë për 41 vjecarin J.L. nga Shkupi, i cili të enjten e përgjakur në ora 19:00 vendosi mjetin eksploziv në një zyrë të Parlamentit.

Policia tashmë ka parashtruar padi penale kundër tij,  për mbajtje të armatimit dhe mjeteve tjera eksplozive si dhe për shkaktimin e rrezikut të përgjithshëm,

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *