Home / Kryesoret / Zbulohet shkaku që Edi Rama ka ndryshuar stilin e veshjes

Zbulohet shkaku që Edi Rama ka ndryshuar stilin e veshjes

Edi Rama është dalluar gjithmonë për stilin e veshjes. Megjithatë, me emërimin Kryeministër, veshjet e tij morën natyrë zyrtare, edhe pse personalizimet nuk mungonin, por kjo nuk zgjati shumë.

Kohët e fundit kemi parë sa shpesh po vesh ai bluza pambuku me printe. Janë zgjedhja e përhershme në takime me elektoratin, udhëtime në Shqipëri, vizita dhe vetëm para pak ditësh u shfaq me një prej tyre, edhe në takimin në Bruksel me Federica Mogherini-n dhe kryeministrat e Ballkanit. Sigurisht që Edi Rama dallonte mes tyre për bluzën poshtë xhaketës dhe atletet.

Nëse duam një shpjegim për këtë dashuri intensive për bluzat dhe veshjet sportive, tani e kemi. Kryetari i Bashkisë së natës së Tiranës, Briken Fejzullai, i njohur për stilin e tij, ka postuar një foto me Kryeministrin, ku Edi Rama është me një veshje klasike, ndërsa Brikeni me veshjen e tij klasike, që të sjell në mendje veshjet e Ramës sot. “Ishin vitet, kur vishej me kostum dhe kollare.Pastaj m’njofti mu… dhe gjithçka ndryshoi”, ka shkruar ai me shaka.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *