Home / Kryesoret / Ziadin Sela sapo doli nga spitali i Tetovës – (LIVE/VIDEO)

Ziadin Sela sapo doli nga spitali i Tetovës – (LIVE/VIDEO)

Siç mëson Televizioni Koha, Zaidin Sela sot rreth orës 16:00 u lëshua nga spitali i Tetovës për kurim shtëpiak, pasi siç thonë edhe mjekët që janë përkujdes për të, gjendja e tij shëndetësorë është  përmirësuar dukshëm.

Pas ngjarjes së 27 prilli që ndodhi në Kuvendin e Maqedonisë, ku shumë huliganë iu vërsulën dhe sulmuan në mënyrë më barbare deputetët e mazhorancës, ku më shumti që u lëndua ishte deputeti i Aleancës dhe njëherit kryetari I LR-PDSH Ziadin Sela, njofton Televizioni Koha.

Lideri i LR-PDSH Ziadin Sela disa ditë qëndroi në Spitalin e Shkupit dhe më pas për shkak të sigurisë dhe kushteve u transferua në spitalin Klinik të Tetovës, ku u kujdesën mjekët më të mirë shqiptarë për shëndetin e tij gjatë këtyre ditëve./Tv Koha/

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *