Home / Kryesoret / Zjarrfiksat e Tetovës parandalojnë zjarrin e madh në Bogovinë (FOTO)

Zjarrfiksat e Tetovës parandalojnë zjarrin e madh në Bogovinë (FOTO)

Zjarrfiksat e Tetovës sot kanë parandaluar përhapjen e një zjarri që shpërtheu sot mbi fshatin Bogovinë.

“Në këto çaste ka shpërthyer zjarri në uikend shtepizën mbi fshatin Bogovinë tek vendi I quajtur  “Te pishat”. Me intervenim të shpejt dhe efikas me 2 automjete kundërzjarrit, parandalohet përhapja e flakëve të zjarrit të depertojne me tej”, tha komandanti i zjarrfiksave të Tetovës, Uka Aliti.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *