Home / Kryesoret / Zoran Zaev dëshmon në Prokurori për natën e dhunshme të 27 prillit në Kuvendin e Maqedonisë

Zoran Zaev dëshmon në Prokurori për natën e dhunshme të 27 prillit në Kuvendin e Maqedonisë

Në Prokurorinë Themelore Publike (PTHP) janë ftuar deputetët ët cilët ishin të pranishëm në Kuvend gjatë natës së dhunshme të 27 prillit,

Nga ora 9:00 në PTHM është edhe Zoran Zaev që do të jep dëshminë e tij. Ai ishtë njëri ndër më të lënduarit nga protestuesit e dhunshëm që lehtësisht u futën në Kuvend dhe sulmuan gazetarë e deputetë të shumicës parlamentare.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *