Home / Lajme / Botë / 17-vjeçarja del në gjyq, pasi vrau një person që tentoi ta përdhunonte

17-vjeçarja del në gjyq, pasi vrau një person që tentoi ta përdhunonte

Një vajzë 17-vjeçare, e cila ishte dorëzuar vetë në polici në Afrikën Jugore, pritet që të dalë në gjykatë, nën akuzat për vrasje, pasi që e kishte vrarë një person i cili po tentonte ta përdhunonte atë.

“Ajo po kthehej nga një tavernë lokale kur dyshohet se u sulmua nga viktima dhe luftoni për t’u mbrojtur,” ka thënë policia,

Vajza e re e ka therur 21-vjeçarin, pasi që e kishte mbizotëruar gjatë përleshjes, njofton policia.

Afrika Jugore e ka njërin prej numrave ma të lartë të incidenteve të përdhunimit në botë.

Gjithashtu lexo

Pakistan: Vdesin gjashtë ushtarë pas shpërthimit të bombës

Një bombë rrugore, e cila ka pasur cak një konvonj me trupa ushtarake në jugperëndim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *