Home / Lajme / Maqedoni / A do të rimëkëmbet ekonomia e Maqedonisë?

A do të rimëkëmbet ekonomia e Maqedonisë?

Të gjithë pajtohen se kriza e cila e arriti nivelin më të lartë në çerekun e parë, e ngadalësoi ekonominë shumë,

 

Qeveria teknike ngadalësoi investimet në infrastrukturë dhe kjo vërteton se deri tani rritja ekonomike varet nga ndërtimtaria. Sipas Tv Telma, shpresa më të mëdhaja për rritje ekonomike japin kërkesat e partnerëve më të mëdhenj tregtar të Maqedonisë.

Ministri Tevdovski është optimist për rritjen ekonomike dhe këtë e bazon edhe në mbështetjen e fuqishme që vendi e merr nga Bashkimi Evropian.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *