Home / Kryesoret / A ishte ky sekreti i Ramës në këto zgjedhje? Ja çfarë shkruan media ruse

A ishte ky sekreti i Ramës në këto zgjedhje? Ja çfarë shkruan media ruse

Media ruse Sputnik ka raportuar në lidhje me zgjedhje parlamentare të Shqipërisë dhe fitoren e Partisë Socialiste me rreth 50 të votave.

 

 

Në shkrimin e saj, Sputnik shkruan se në këto zgjedhje numri i votuesve ishte njëri ndër më të ulëtit në 25 vite, një aryse kjo sipas medias që ka sjellë dhe favorizimin e socialistëve në pushtet.

Më poshtë, gazeta vë në dukje se numri i ulët i votuesve ka ardhur për shkak të ditës së bajramit dhe të nxehtit të madh të ditës së djeshme.

“Vëzhguesit thonë se një pjesëmarrje e tillë e ulët mund të jetë shkaktuar për shkak të festës së Bajramit, duke shënuar fundin e muajit të shenjtë të Ramazanit, si dhe moti jashtëzakonshëm i nxehtë në Shqipëri”-shkruan media ruse.

Sputnik gjithashtu thekson se gjatë zgjedhjeve janë regjistruar një numër i madh shkeljesh.

 

Gjithashtu lexo

Bashkimi emocional pas 3 vjetësh, i fëmijës së rrëmbyer nga ISIS, me familjen e tij (Video)

Një djalë 12-vjeçar jazidi është bashkuar me nënën e tij në Kanada tre vjet pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *