Home / Lajme / Maqedoni / Ademi: Patentat e shoferit nga Maqedonia do të njihen edhe në Gjermani (VIDEO)

Ademi: Patentat e shoferit nga Maqedonia do të njihen edhe në Gjermani (VIDEO)

Ministri pa resor në Qeverinë e re të Maqedonisë, Edmond Ademi ka qenë i ftuar në emisionin ”Fol Tash” në Televizionin Koha ku ka folur për prioritetet e tij si ministër me detyrë diasporën e Maqedonisë.

Ademi në mes tjerash në pyetjen Çfarë pas testimit ekstern, ka premtuar se do të rregullohet problemi me kulmin e shkollës fillore ”Liria” në Tetovë.

Gjithashtu, ai ka thënë se do të hiqen barrierat dhe lejet e vozitjes nga Maqedonia do të njihen edhe në Gjermani.

Në lidhje me ikjen e studentëve dhe të rinjve ai ka premtuar se ka plan dhe di si t’i kthej ata në vend.Transmeton Koha

Gjithashtu lexo

A do ta hanë vallë shqiptarët edhe kësaj radhe sapunin për djathë?

Shpëtim Pollozhani për  gazetën Lajm është deklaruar për organizimin e zgjedhjeve lokale, që priten të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *