Home / Lajme / Maqedoni / Administratorët e Marrëveshjes së Ohrit, ja sa është numri i tyre (Video)

Administratorët e Marrëveshjes së Ohrit, ja sa është numri i tyre (Video)

Ministri i ri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Damjan Mançevski në emisionin “360 shkallë” në Alsat-M ka bërë të ditur numrin e saktë të administratorëve shtetërorë që marrin rroga dhe rrijnë në shtëpi.

Sipas tij, bëhet fjalë për 1.600 të punësuar, të cilët, siç mësohet, gati të gjithë janë të punësuar sipas Marrëveshjes së Ohrit.

Ja se çfarë thotë Mançevski, duke theksuar se do të bëhet shpërndarja e tyre nëpër institucione.

Gjithashtu lexo

Kuvendi duhet të votojë për shkarkim të Zvërlevskit

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet të mbajë vazhdime të tre seancave midis të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *