Home / Lajme / Aksident i rëndë në Haraçinë, një i vdekur dhe një i lënduar

Aksident i rëndë në Haraçinë, një i vdekur dhe një i lënduar

Një person ka humbur jetën, kurse një tjetër është lënduar pasi janë përplasur nga një veturë me ngjyrë të verdhë, transmeton Gazeta Express.

Rasti ka ndodhur sot pasdite rreth orës 17 e 30 minuta, në fshatin Haraçinë.

Sipas mediumeve maqedonase, në këtë aksident jetën e ka humbur Sabri Shabani 60 vjeçar, kurse lëndime ka marrë fëmiiu 6 vjeçar Omer Shabani, i cili është transferuar në spital në Shkup./Gazeta Express/

Gjithashtu lexo

VMRO nis fushatë, Maqedonia do të ketë probleme me marrëveshjen me Bullgarinë

Komiteti Qendror i partisë opozitare maqedonase VMRO-DPMNE ka thënë se takimin e fundit është diskutuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *