Home / Lajme / Maqedoni / Aksident i rëndë në Haraçinë, një i vdekur dhe një i lënduar

Aksident i rëndë në Haraçinë, një i vdekur dhe një i lënduar

Një person ka humbur jetën, kurse një tjetër është lënduar pasi janë përplasur nga një veturë me ngjyrë të verdhë,

Rasti ka ndodhur sot pasdite rreth orës 17 e 30 minuta, në fshatin Haraçinë.

Sipas mediumeve maqedonase, në këtë aksident jetën e ka humbur Sabri Shabani 60 vjeçar, kurse lëndime ka marrë fëmiiu 6 vjeçar Omer Shabani, i cili është transferuar në spital në Shkup./Gazeta Express/

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *