Home / Showbiz / Aktorja e “Familjes Moderne” ishte femra më e ndjekur në Gjakovë por ngelën ende beqare (FOTO)

Aktorja e “Familjes Moderne” ishte femra më e ndjekur në Gjakovë por ngelën ende beqare (FOTO)

Në Gjakovë flitet , se ajo dikur ka qenë femra më “ndjekur”, por sic duket , përkushtimi i madh në fushën e aktrimit e ka bërë të ndikojë që ajo të mos e hedhë hapin e madh , atë të martesës, shkruan Kosovarja për aktoren e njohur Myrvete Kurtishin.
Aktorja e njohur , sot as që i pëlqen të flasë për këtë temë. Ajo është ende beqaresh .

Është aktore e dalluar e skenës sonë teatrale e filmike. Ka me dhjetëra role , për të cilat është shpërblyer dhe është duartrokitur nga publiku gjithandej.

Myrvetja , njihet sidomos nga seriali shumë i shikuar dhe i pëlqyer “ Familja moderne “ , serial ky që u emitua vite të tëra dhe përvetësoi audiencë të gjerë si asnjë serial më parë.

Myrvete Kurtishi edhe sot vazhdon me profesionin e saj, për të cilin ka sakrifiakuar shumë, që ajo të të bëhet kjo që është sot – artiste e merituar, e dashur , e pëlqyer , qe me rolet e saj dhe aktrimin e përkryer di të bëj publikun të qajë dhe të gëzohet.

 

screenshot_4screenshot_3

Gjithashtu lexo

Tuna në shënjestër të kritikave

Në rrjedhë kronologjike, Altuna Sejdi – Tuna gjithmonë ka qenë një hap para kur është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *