Home / Sport / Alexis Sanchez dëshpëron Arsenalin, kalon te rivali i tyre

Alexis Sanchez dëshpëron Arsenalin, kalon te rivali i tyre

Ylli kilian ka vendosur të largohet nga Arsenali këtë afat veror, për të mbetur sërish në Premierligë.

Është Manchester City që ka shprehur interesim për 28 vjeçarin, duke ofruar deri në 70 milionë euro raporton ‘Mirror’, përcjell lajmi.net.

Sanchez që gjendet me Kilin në Kupën e Konfederatave, një nga arsyet për largim nga Arsenali e ka mbetjen jashtë top katërshes në Premierligë, duke humbur pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve për edicionin e ri./Lajmi.net/

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *