Home / Lajme / Botë / Amerika ia tregon forcën Rusisë para derës (Foto)

Amerika ia tregon forcën Rusisë para derës (Foto)

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë udhëhequr një ndër stërvitjet më të mëdha ushtarake të ndërmarra shumë pranë kufirit të Rusisë.

Bëhet fjalë për “Baltop”, një operacion masiv stërvitor, me mbi 6 mijë trupa të përfshira, avionë bombardues nuklearë, anije dhe nëndetëse.

Misioni është i thjeshtë; t’i tregohet Moskës se me çfarë do të përballet në rast se i shkon ndërmend ndërhyrja ushtarake në vendet e Balltikut, që së fundmi kanë shprehur shqetësim në NATO në lidhje me deklaratat e mbërritura prej Kremlinit./tch

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *