Home / Lajme / Kronika e zezë / Arrestohen tre persona për prostitucion

Arrestohen tre persona për prostitucion

Në Pejë janë arrestuar tre të dyshuar, dy meshkuj nga Kosova dhe një shtetase e Shqipërisë që dyshohen për mundësim ose detyrim në prostitucion.

Arrestimi i tre të dyshuarve ka ndodhur gjatë ditës së djeshme derisa rasti daton qysh nga data 24 e muajit mars të këtij viti, njofton Klan Kosova.

Me vendim të Prokurorit, dy të dyshuarit janë dërguar në mbajtje ndërsa e dyshuara është dërguar  në Gjykatën Themelore, Divizioni për Kundërvajtje në procedurë të shpejtë.

Gjithashtu lexo

Propozim interesant nga OMO ”Ilinden”-Pirin për një marrëveshje fqinjësie të mirë Maqedoni-Bullgari

OMO ”Ilinden”-Pirin mbështet marrëdhëniet e mira ndërmjet Maqedonisë dhe Bullgarisë, por për një marrëveshje të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *