Home / Lajme / Botë / Arrestohet deputetja e partisë prokurde në Turqi

Arrestohet deputetja e partisë prokurde në Turqi

Deputetja e Partisë Demokratike prokurde e popujve është arrestuar në pjesën juglindore të vendit, njofton DPA.

Pervin Buldan, e cila është zëvendëskryetare e Parlamentit është arrestuar në Diarbekir nën akuzën për anëtarësimin në organizatën terroriste.

Partia Demokratike e popujve akuzohet për lidhje me kryengritësit kurd dhe një numër i madh i anëtarëve të saj janë arrestuar, me ç’rast dhjetë prej tyre akoma janë në burg.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *