Home / Lajme / Kronika e zezë / Arrestohet një i ri, Lëvizte i armatosur

Arrestohet një i ri, Lëvizte i armatosur

Një i ri në Lezhë u vu në prangat e policisë gjatë ditës së sotme, teksa lëvizte me makinë i armatosur.

Rudolf Gjikola 26 vjeç, banues në Lezhë, gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin e tij tip Benz , në kroskotin e makinës, i’u gjet dhe sekuestrua një armë zjarri tip pistoletë “Zastava” me një krehër me pesë fishekë.

 

 

I riu u arrestua nën akuzën e veprës penale “Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe municionit”.

Prangosja e tij u bë në kuadër të masave dhe kontrolleve të ushtruara në prag të procesit zgjedhor.

Gjithashtu lexo

Shqyrtohet mundësia për punën në dy turne të kopshteve

Qeveria e Maqedonisë është duke e shqyrtuar mundësinë për të vendosur orar në dy turne …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *