Home / Showbiz / Artistët kosovarë me ekspozitë në Antalia të Turqisë

Artistët kosovarë me ekspozitë në Antalia të Turqisë

Esat Valla, Shqipe Kamberi, Mjellma Goranci dhe Zana Ramadani ishin pjesëmarrës në ekspozitën e Muzeut Arkeologjik që është hapur së fundi në Antalia të Turqisë, ku kanë marë pjesë artistë nga shumë shtete si: Kosova, Italia, Holanda, Franca, Rusia, Bullgaria, Turqia, Sllovenia, Bosnja e Azerbajxhani, shkruan KultPlus.

Në hapjen e kësaj ekspozite kanë marë pjesë shumë figura të rëndësishme të Turqisë, kurse artistët e Kosovës janë nderuar me mirënjohje nga Guvenratori i Antalias Sedat Sirri Arisoy. Kjo ekspozitë për kuratore ka pasë Susan Ugurlucam, kurse Muzeu Arkeologjik i Antalias ku edhe është hapur ekspozita konsiderohet të jetë një ndër muzetë më të rëndësishme në Turqi.

Gjithashtu lexo

Tuna në shënjestër të kritikave

Në rrjedhë kronologjike, Altuna Sejdi – Tuna gjithmonë ka qenë një hap para kur është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *