Home / Kryesoret / Bakllava, “tradicionalja” në sofrën e Bajramit!

Bakllava, “tradicionalja” në sofrën e Bajramit!

Festa e Bajramit sjell një atmosferë gëzimi që përcillet shpesh edhe me angazhime të shumta familjare e sidomos kur flasim pas një muaji sakrifice të agjërimit.

Dihet se festën e Bajramit, e karakterizon dreka familjare e cila mbledh së bashku gjithë familjen duke qenë falënderues ndaj të mirave që i sjell Zoti.

Mesazhi më i bukur i kësaj feste është pikërisht përreth tavolinës suaj  dhe sa herë e mendoni se si do të duket ajo gjatë kësaj feste, mos harroni të kujtoni edhe vendin e familjes tuaj, aty ku mund të drejtoheni dhe të i keni të gjitha ato që dëshironi  në sofër  gjatë kësaj dite.

 

 

 

Gjithashtu lexo

Armata e Maqedonisë shënon 25 vjetorin e formimit të saj

Armata e Republikës së Maqedonisë sot shënon 25 vjet nga formimi i saj. Solemniteti qendror është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *