Home / Lajme / Maqedoni / Bekim Salii: Xhevat Ademi ua bëri hallall kriminelëve të 27 prillit

Bekim Salii: Xhevat Ademi ua bëri hallall kriminelëve të 27 prillit

Kryetari i degës së Lëvizjes BESA në komunën e Çairit, Dr.Bekim Sali në një postim në rrjetin social Facebook ka cilëësuar deputetët e BDI si pjesëmarrës në ngjarjet e 27 prillit,duke thënë se shumë qartë vëheret se kujt i kanë shërbyer për11 vite me rradhë sa ishin në pushtet.

“DUI ka pozicionin e qart per ngjarjet e 27 prillit, bile Xhevat Ademi në foltoren e parlamentit tha haptasi se ” Ua bën hallall” kriminelëve, e nga ana tjetër Artan Grubi gjate pershendetjes e përgëzoi djalin e Mijallkovit për punën e bërë në ditën famëkeqe të 27 prillit. Dhe kjo punë nuk do më shumë sqarime. Bile kjo nuk më çudit fare duke e pasur parasysh se në ç’mënyrë i kanë shërbyer VMRO-s përplot 10 vite. Ndoshta keta VMRO-s ja bëjn hallall kur të dëshirojnë, po shqiptarët nuk ua bëjnë hallall kurrë!”

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *