Home / Lajme / Maqedoni / Bekim Saliu: BDI ua ka bërë “hallall” krimenelëve të 27 Prillit, por shqiptarët nuk i falin kurrë!

Bekim Saliu: BDI ua ka bërë “hallall” krimenelëve të 27 Prillit, por shqiptarët nuk i falin kurrë!

Kryetari i degës së Lëvizjes BESA në Çair, Bekim Saliu përmes një statusi në FB ka bërë të ditur se BDI, nëpërmjet disa përfaqësusve të saj ka lënë të nënkuptohet se partia e Ali Ahmetit i ka falur edhe kriminelët e 27 Prillit, por se një gjë të tillë nuk do ta falin shqiptarët.

Më poshtë ua sjellim statusin e e plotë të Saliut:

“DUI ka pozicionin e qart per ngjarjet e 27 prillit, bile Xhevat Ademi në foltoren e parlamentit tha haptasi se ” Ua bën hallall” kriminelëve, e nga ana tjetër Artan Grubi gjate pershendetjes e përgëzoi djalin e Mijallkovit për punën e bërë në ditën famëkeqe të 27 prillit. Dhe kjo punë nuk do më shumë sqarime. Bile kjo nuk më çudit fare duke e pasur parasysh se në ç’mënyrë i kanë shërbyer VMRO-s përplot 10 vite.
Ndoshta keta VMRO-s ja bëjn hallall kur të dëshirojnë, po shqiptarët nuk ua bëjnë hallall kurrë!”

Gjithashtu lexo

Tym, zjarr e mbeturina në komunat shqiptare, politikanët bëhen gati për fushatë,rinia pa shpresa

Partitë shqiptare në Maqedoni kanë filluar përgatitjen për fushatën e zgjedhjeve lokale të cilat pritet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *