Home / Lajme / Maqedoni / Besa dhe Aleanca me agjendë të përbashkët kundër BDI-së

Besa dhe Aleanca me agjendë të përbashkët kundër BDI-së

Portali Fol.mk mëson se këtyre ditëve eksponent të lartë të Aleancës për Shqiptarët janë në bisedime të fshehta me përfaqësues të Lëvizjes BESA, ku si temë bisedimesh mendohet të kishte qenë cak zgjedhjet e ardhshme lokale dhe është biseduar që përfaqsues të Lëvizjes BESA në Komisione Parlamentare për zgjedhje dhe emerime, që njëherit është edhe kyç për zgjedhjen e drejtuesve të rendësishëm shtetëror të jetë më vigjilent në mënyrë të pamundësohen vjeterinat e BDI-së që janë të korruprtuar të mos mundësohet marrja e këtyre posteve.

Është shumë e mundshme që Lëvizja BESA dhe Aleanca për Shqiptarët të dalin bashkë në zgjedhjet e ardhshme lokale. Nga ky i njëjti burim mësojmë se BDI mbetet e kapur keq nga VMRO-DPMNE dhe vjetersinat politike të llojit të tyre, duke tentuar të blej kohë dhe kur tashmë nis lojën e dyfishtë brenda duke u kyçur edhe në bisedime me PDSH-në e Menduh Thaçit, për të rritur joefikasitetin dhe brishtësinë politike të kësaj qeverie, pasi BDI ndihet inferiore në qeverisje me institucione efikase dhe demokratike./Fol.mk

Gjithashtu lexo

Kuvendi duhet të votojë për shkarkim të Zvërlevskit

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet të mbajë vazhdime të tre seancave midis të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *