Home / Kryesoret / BESA me VMRO-DPMNE, ja kush e akuzon?!

BESA me VMRO-DPMNE, ja kush e akuzon?!

Pas formimit të qeverisë mes LSDM-së, BDI-së dhe Aleancës për Shqiptarët, Lëvizja BESA u reshtua në opozitë bashkë me VMRO-në dhe PDSH-në, shkruajne portale te aferta me BDI.

Në një foto të shkrepur bashkë deputeti i VMRO-së, Ilija DImovski dhe ai i BESËS, Afrim Gashi nga Brukseli siç duket japin sinjalin e parë të një bashkëpunimi opozitarë mes VMRO-së dhe BESË-s,nenvizojne keto portale.

 

 

Vlen të theksohet se BESA që nga formimi i qeverisë ishte në një vijë me VMRO-në, duke mos votuar.

Njohësit e çështjeve politike në vend theksojnë se BESA ndoshta do të bojkotojë edhe seancën kur do të votohet gjuha shqipe, si gjuhë zyrtare në Maqedoni.

Ndryshe BESA siç thuhet jo zyrtarisht deri tani do të ketë bashkëpunim me VMRO-në edhe për zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në mesin e muajt tetor./TetovaSot/

Gjithashtu lexo

Maqedoni, më shumë kredi banesore dhe konsumatore, më pak për vetura

Kreditimi në korrik të këtij viti shënon rritje prej 0,3 për qind, i cili ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *