Home / Lajme / Botë / Biznesmeni varroset për së gjalli shkaku i borxhit, shpëtohet nga vëllai që pagoi gangsterët rus

Biznesmeni varroset për së gjalli shkaku i borxhit, shpëtohet nga vëllai që pagoi gangsterët rus

Khikmet Salaev që është varrosur për së gjalli në periferi të Moskës së Rusisë, ia ka dalë ta telefononte të vëllain Ismail për t’i kërkuar që t’ia paguante borxhin.
Meqenëse nuk kishte afro gjysmë milioni euro, iu dha gangsterëve 20 mijë euro dhe veturën BMW 535 në këmbim të informatave për vendndodhjen e të vëllait.

Vendi ku qëndroi katër orë i varrosur për së gjalli

Pas qëndrimit për katër orë me kokë poshtë nën dhe, biznesmeni është nxjerr përjashta për t’u dërguar në spital, ku po qëndron me gjendje të rëndë dhe disa brinjë të thyera.

Mediat raportojnë se atij i duhet të paguajë edhe pjesën tjetër të borxhit, një grupi famëkeq kriminal me të cilët kishte bashkëpunuar për një kohë.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *