Home / Showbiz / Bleta Gashi është mbretëreshë ndër bukuroshet e Ballkanit (FOTO)

Bleta Gashi është mbretëreshë ndër bukuroshet e Ballkanit (FOTO)

Bleta Gashi është shqiptare nga Kosova, e cila qe shumë vite jeton në Cyrih të Zvicrës – nis artikullin portali boshnjak klix.ba. Ajo ka lindur më 20 tetor të vitit 1995 dhe është e gjatë 174 centimetra.

Kjo bukuroshe merret me modelizëm që nga mosha 14-vjeçare, ndërsa ka garuar në disa gara të bukurisë, në Kosovë dhe në Zvicër, ku nuk është larguar pa çmime.

21-vjeçarja thotë se kënaqësinë më të madhe në këto gara ia ofron mundësia për ta prezantuar vendin e saj – thuhet më tej në artikull.

Bleta merret me vallëzim dhe veten e konsideron si valltare pasionante, ndërsa si shembull e ndjek nënën e saj, e cila e motivon dhe e inkurajon.

 

 

Gjithashtu lexo

Tuna në shënjestër të kritikave

Në rrjedhë kronologjike, Altuna Sejdi – Tuna gjithmonë ka qenë një hap para kur është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *