Home / Lajme / Maqedoni / Bllokohen rrugët në Vallandovë, kërkohet referendum për xeheroren Kazandoll

Bllokohen rrugët në Vallandovë, kërkohet referendum për xeheroren Kazandoll

Aktivistët e nismës qytetare ”Shpëtim për Vallandovën” kanë protestuar sot në ora 11:00, duke bllokuar udhëkryqin e rrugës rajonale Udovë-Vallandovë-Marvinc,

 

Sipas AIM-së, ata kanë protestuar për të kundërshtuar mospranimin e kërkesës së tyre për të shpallur referendum për t’u deklaruar për, ose kundër xeherores Kazandoll dhe hapjes së xeheroreve tjera në territorin e Vallandovës.

Protestuesit kanë deklaruar se bllokada do të zgjatë deri në ora 14:00, duke paralajmëruar vazhdim të protestës edhe në ditët në vijim, në lokacione të ndryshme.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *