Home / Lajme / Kronika e zezë / Bullgari: Helikopteri ushtarak bie në det, vdes piloti

Bullgari: Helikopteri ushtarak bie në det, vdes piloti

Një helikopter i ushtrisë bullgare është rrëzuar të premten në Detin e Zi, me ç’rast ka humbur jetën piloti dhe dy persona tjerë që ndodheshin në fluturake kanë marrë lëndime, njoftoi Ministria e Mbrojtjes së Bullgarisë,

 

Helikopteri “Panter-565” u rrëzua gjatë stërvitjeve ushtarake jo shumë larg bregdetit bullgar në veri të portit Varna, transmeton AFP.

Gjithashtu lexo

Kontrollohen lokalet e zhurmshme në Tetovë – (VIDEO)

Të dielën  rreth orës 1.00 pjestarë të policisë nga Sektori për Punë të Brendëshme në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *