Home / Lajme / Rajon / “Çmenden” çmimet në Dhërmi pa nisur sezoni turistik (Fatura)

“Çmenden” çmimet në Dhërmi pa nisur sezoni turistik (Fatura)

Edhe pse Shqipëria është një vend i varfër çmimet gjatë verës sidomos në bregdetin e jugut kapin shifra rekord.

Sot një restorant në Dhërmi e ilustron më së miri situatën alarmante të çmimeve, të mosharrojmë se sapo ka nisur sezoni turistik.

“Në menu ishte shënuar 250 lekë. Në faturë, dyfishi. Kur e pyetëm kamarierin, na tha që menuja ka çmimet e vjetra, çmimi i djathit është me menunë e re,-shprehet djali, për ‘joq’.

Gjithashtu lexo

Emigranti shqiptar gjen portofolin me dollarë në New York dhe ia dorëzon të zonjës

Një emigrant nga Dibra e Madhe, i cili jeton në Staten Island, Nju Jork, ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *