Home / Lajme / Maqedoni / Dal nga dal shtypit po i vjen fundi,shuhet edhe një gazetë në Maqedoni, “Dnevnik” nesër boton numrin e fundit

Dal nga dal shtypit po i vjen fundi,shuhet edhe një gazetë në Maqedoni, “Dnevnik” nesër boton numrin e fundit

Aleksandar Dinev, pronar i kompanisë së re “Media Print” e cila e boton gazetën e përditshme “Dnevnik”, gjysmë ore më parë ka tubuar të punësuarit dhe u ka thënë se gazeta e cila botohet nga viti 1996, sot do të botoj numrin e fundit.

Të punësuarit prej nesër janë në pushim i cili zgjat 20 ditë, përderisa të rregullohen formalitetet.

Dnevnik ka qenë gazeta e e parë private në Maqedoni.

Përpos “Dnevnik”-ut, nuk do të funksionojnë as portalet “Vest”, “Utrinski Vesnik” dhe “Telegraf”.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *