Home / Lajme / Kronika e zezë / Demi e vret matadorin e njohur spanjoll (FOTO)

Demi e vret matadorin e njohur spanjoll (FOTO)

Matadori Ivan Fandino është vrarë nga një dem në Francë, pasi kishte marrë në thua në ring.

Ai ishte vetëm 36-vjeçar.

 

Ivan Fandino, i cili ka qenë matador profesionist për 12 vjet, vdiq në spital pasi që zemra, mushkëritë dhe veshkat e tij u shpuan dje me brirë nga demi, transmeton Express.

 

Spanjolli nga rajoni bask i lë prapa gruan dhe të bijën.

 

“Është tragjedi,” ka thënë njëri nga kolegët e tij./

Gjithashtu lexo

Aksident i rëndë në Pletvar, humb jetën një person

Një person ka humbur jetë në aksidentin rrugor që ndodhi sot në orën 13:15 në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *