Home / Lajme / Maqedoni / Deputetët që do të mungojnë në punën e Kuvendit nuk do të marrin më para për rrugë

Deputetët që do të mungojnë në punën e Kuvendit nuk do të marrin më para për rrugë

Edhe pse deri tani është praktikuar një gjë e këtillë, prej sot, Komisioni për Ligj dhe drejtësi në Kuvend ka sjellë në vendim që mos ju paguhen harxhimet e rrugës deputetëve që nuk marrin pjesë në punën e Kuvendit, 

 

Kryetari i këtij komisioni, Petre Shilegov shkurtë ka thënë se kjo nuk është në rregull dhe bëhen harxhime të tepërta e me këtë rëndohet buxheti i Kuvendit dhe i shtetit.

”Nuk mundet më të nënshkruhen deputetët për pjesmarrje në Kuvend vetëm që të marrin harxhimet e rrugës, në ditë kur nuk janë në sallë për seancat e punës.” tha Shilegov pas sjelljes së vendimit.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *