Home / Lajme / Maqedoni / Deri në fundjavë përfundojnë bisedimet për drejtorët (VIDEO)

Deri në fundjavë përfundojnë bisedimet për drejtorët (VIDEO)

Gjatë seancës së fundit Qeveria nuk ka marrë vendim për emërimin e drejtorëve të Byrosë për Siguri Publike dhe Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim,

Ministrja e mbrojtjes Radmilla Shekerinska, deklaroi për Alsat-M se kjo çështje pritet të zgjidhet në seancën e ardhshme të Qeverisë kurse aktualisht vijojnë akoma debatet për finalizimin e përbërjes së eshalonëve të dytë dhe të tretë.

“Gjatë seancës së kaluar u emërua vetëm sekretari shtetëror në Ministrinë e Punëve të Brendshme. Unë besoj se deri në fund të javës do të ketë edhe një seancë tjetër dhe atëherë do të zgjidhen “, deklaroi Radmilla Shekerinska, ministre e mbrojtjes.

Gjithashtu lexo

Kuvendi duhet të votojë për shkarkim të Zvërlevskit

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet të mbajë vazhdime të tre seancave midis të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *