Home / Lajme / Maqedoni / Derivatet e naftës nga mesnata me çmime më të larta

Derivatet e naftës nga mesnata me çmime më të larta

Me vendimin e fundit të Komisionit rregullatorë për energjetikë i sjellë në fund të muajt maj, benzini është shtrejtuar për një denarë kurse diseli dhe vaji i lehtë për amvisëri për 1.5 denarë.

Çmimi për litër i eurosuper BS-95 kushton 64 denarë, eurosuper BS-98 kushton 66 denarë, eurodizel DEV kushton 50.50 denarë, ekstra vaji për amvisëri El-1 kushton 39 denarë për litër.

Çmimi në shitje me pakicë i mazutit M-1 NS është rrit për 1.130 denarë dhe kushton 26,382 denarë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *