Home / Lajme / Rajon / Digjet xhamia në Reçak

Digjet xhamia në Reçak

Policia njofton se një person nga Reçaku i Shtimes ka raportuar se në rrethana të panjohura nga zjarri është përfshirë xhamia e fshatit.

 

Njësitë përkatëse dhe zjarrfikësit kanë dalë në vendngjarje dhe kanë arritur ta lokalizojnë zjarrin.

Përveç dëmeve materiale nuk raportohet për lëndime në njerëz. Rasti është duke u hetuar.

Gjithashtu lexo

Bashkimi emocional pas 3 vjetësh, i fëmijës së rrëmbyer nga ISIS, me familjen e tij (Video)

Një djalë 12-vjeçar jazidi është bashkuar me nënën e tij në Kanada tre vjet pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *