Home / Kryesoret / Ditë dhimbje për SHVL-UÇK-në dhe Brigadën 112 “Mujdin Aliu”

Ditë dhimbje për SHVL-UÇK-në dhe Brigadën 112 “Mujdin Aliu”

U nda nga jeta bashkëluftëtari dhe djaloshi i cli pa mbushur të 18-tat kishte kap armën për të luftuar padrejtësinë që ushtrohej mbi shqiptarët. Luftoi me të vetmen dëshirë për lirinë dhe bashkimin e popullit të Tij.

 

I lindur në ditën e Flamurit dhe Pavarsisë së Shqipërisë. Burimi një jetë të tërë me plot krenari dhe besnikëri, ia kushtoi kombit dhe idealit të tij. I përhershëm kujtimi për shokun, vëllanë dhe bashkluftëtarin tonë BURIM BEXHETI.

Ngushllime familjes Ngushllime bashkluftëtarëve të Brig. 112 “Mujdin Aliu” Ngushllime luftëtarëve dhe veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, Përcellja e kortezhit për në botën e amshuar, bëhet sot pas namazit të Iqindisë në fsh. Shemshovë të Tetovës.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *